Časté otázky

Pre koho je liečba Rezum™ určená?

Klinické štúdie dokazujú, že metóda REZUM prináša cca 50% zlepšenie rýchlosti močového prúdu a cca 50% zlepšenie kvality života meranej medzinárodným dotazníkom prostatických symptómov (IPSS) u mužov s močovými ťažkosťami v dôsledku benígne zväčšenej prostaty a s objemom prostaty nad 30ml.

  • Metóda REZUM je vhodná pre mužov:
    • u ktorých je medikamentózna liečba nedostatočne účinná
    • ktorí netolerujú medikamentóznu liečbu pre jej nežiaduce účinky
    • ktorí si neprajú užívať lieky na prostatu
Je Rezum™ therapy pre mňa vhodná?

Najlepší spôsob ako zistiť, či je Rezum™ Water Vapor Therapy pre Vás vhodnou liečbou na základe vašich symptómov a liečebných cieľov, je poradiť sa s lekárom.

Aké sú riziká?

Každá existujúca liečba má súvisiace riziká. Rezum™ je určený na zmiernenie príznakov a redukciu tkaniva nezhubného zväčšenia prostaty spojeného s LUTS (symptómy dolných močových ciest).

System Rezum™ je indikovaný mužom bez vekového obmedzenia s objemom prostaty nad 30cm3. Je tiež indikovaný na liečbu zväčšenej prostaty s hyperpláziou centrálnej zóny a/alebo stredovým lalokom. Potenciálne riziká zahŕňajú o.i. bolestivé močenie (dyzúria), krv v moči (hematúria), krv v semene (hematospermia), pokles objemu ejakulátu, infekciu močových ciest, časté močenie, retenciu moču alebo nutkanie na močenie. Skôr ako začnete s liečbou Rezum™, poraďte sa ohľadom výhod a rizík tejto liečby s lekárom.

Koľko stojí Rezum™ therapy?

Informácie o cene zákroku dostanete pri prvej návšteve v Urologickom centre Bezručova.

Musím byť pri zákroku s Rezum™ hospitalizovaný?

Rezum™ Water Vapor Therapy je miniinvazívny zákrok, takže je možné ho vykonávať v ambulancii bez potreby hospitalizácie.

Je Rezum™ bolestivé ?

Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii a pacient počas zákroku nemá žiadny alebo len minimálny diskomfort.

Ako rýchlo si všimnem zlepšenie?

Klinické štúdie ukazujú, že väčšina mužov pociťuje úľavu od symptómov už 2 týždne po liečbe a postupné zlepšovanie pokračuje až 3 mesiace.

Ako dlhá trvá zákrok s Rezum™?

Dĺžka zákroku závisí od veľkosti Vašej prostaty. Pohybuje sa v minútach. Málokedy prekročí dobu

10 min. Celkový čas, ktorý zahŕňa aj Vaše vyšetrenie a prípravu sa počíta v desiatkach minút.

Necítite sa na veľký chirurgický zákrok, ale odmietate užívať lieky?

Liečba aplikáciou vodnej pary je miniinvazívny zákrok, ktorý zmierni príznaky (BPH) u mužov so zväčšenou prostatou a zároveň nemá nežiadúci účinok na sexuálnu funkciu.